معرفی کتاب

وقتی از دویدن صحبت می کنم در چه موردی صحبت می کنم

 

کتاب حاضر شامل نوشته ها و یا بهتر بگم، خاطرات هاروکی موراکامی نویسنده از روزهایی هست که به دو ماراتن مشغول بوده، رشته ای که در طی سالیان طولانی به شکل حرفه ای و برنامه ریزی شده ادامه داده و تاثیرش بر زندگی شخصی و حتی نویسندگی موراکامی چیره شده. در این کتاب، موراکامی از لحظاتی میگه که بصورت فشرده تمرین می کرد و برای مسابقات از نقاط مختلف دنیا آماده میشده، از ضعف ها و قوت ها، سختی ها و خاطرات خوب و بد...

 

معرفی کتاب کتاب کلیدهای پیشرفت

اين کتاب در 9 فصل به ارزيابی همه جانبه موضوع پرداخته است. کتابی که نويسنده آن را به مقام معظم رهبری تقديم نموده است.

فرهنگ و اشتغال، توطئه های استکبار برای تضعيف فرهنگ کار، ضعف ها و قوت ها،  مطالبات مردمی و راهکارهای تحقق آن همراه با نمودارهای متعددی که درک مطلب را آسان می کند، بحران در غرب، ديدگاه اسلام، جملات قصار، اشعار و نيز ضرب المثل های ايرانی و خارجی در اين ارتباط، فشارها و فرصت ها، ابعاد تحريم ها، مقدم ای لازم برای طراحی راهبردها است که با دقت و با استفاده از روش علمی مديريت استراتژيک استخراج و به زبان ساده تنظيم و ارائه گرديده ا ست.

نوآوری از نان شب واجب‌تر است!

برای اینکه در امر نوآوری فردی موفق محسوب شوید حتماً نباید استیو جابز باشید. سال‌ها کار با شرکت‌ها، کارآفرینان و رهبران دولتی باعث ایجاد این اعتقاد راسخ در من شده است که انرژی عظیم نوآوری در همه‌ی افراد و همه‌ی شرکت‌ها وجود دارد، ولی فقط عده‌ی اندکی از پتانسیل کامل خود استفاده می‌کنند؛ در حالی که نوآوری در دسترس عده‌ی بیشتری قرار دارد. (ص ۱۷)
این کتاب از دو بخش: «پایه‌گذاری» و «برنامه‌های ۲۸ روزه‌ی نوآوری» تشکیل شده و بخش اول به ترتیب شامل چهار فصل: «ضرورت نوآوری»، «استادان نوآوری»، «کوه نوآوری راشمور» و «هفت گناه کبیره‌ی نوآوری» است.

بينديشيد و ثروتمند شويد

در هریک از فصول این کتاب به رمز ثروتمند شدن کسانی اشاره شده است که من سالها، به دقت تمام با گفتگو و مصاحبه زندگیشان را تحلیل کردم.

این راز را اندرو کارنگی بیش از نیم قرن پیش برایم باز گفت. این واقعیتها که تقریباً همه کسانی که کارنگی را می شناسند با آن آشنا هستند، به شما می آموزند که با خواندن این کتاب چه نصیب شما می شود و این البته به شرطی است که بدانید چه می خواهید و در پی چه هستید.

رمز سعادت مورد اشاره به هزاران زن و مردی که از آن برای سود شخصی به همان شکلی که کارنگی می خواست استفاده کردند انتقال داده شد. خیلیها از آن بهره ها برده اند.

بسیاری به ثروت رسیده اند، بسیاری دیگر از آن برای ایجاد هماهنگی در زندگی خانوادگی استفاده کرده اند.

توجه داشته باشید که هرگز بدون زحمت هیچ چیزی عاید نمی شود. برای رسیدن به موفقیت باید بهای آن را بپردازید، هرچند این هزینه در مقایسه با آنچه به دست می آورید بس ناچیز است اما کسانی که به راستی خواستار آن نباشند در ازاء هیچ مبلغی نمی توانند به آن دست یابند. این فرمول با پول قابل خرید نیست. زیرا این فرمول از دو بخش تشکیل می شود، بخش اول را کسانی که آمادگی داشتنش را دارند از پیش تصاحب کرده اند.

رمز موفقیت مورد اشاره به همه کسانی که برای آن آمادگی داشته باشند خدمت می کند. ارتباطی به آموزش رسمی ندارد. مدتها قبل از تولد من، توماس ادیسون از این رمز به طرزی عالی استفاده کرد و به بزرگترین مخترع جهان تبدیل شد. فراموش نکنید که توماس ادیسون بیش از سه ماه به مدرسه نرفت.

این رمز به ادوین بارنس انتقال یافت. او همکار تجاری آقای ادیسون بود و چنان موثر از این رمز استفاده کرد که با آنکه در آن زمان سالی بیش از 12000 دلار درآمد نداشت توانست ثروت کلانی بیندوزد و در جوانی خود را بازنشسته کند. ماجرا زندگی او را در فصل نخست کتاب درج کرده ایم. باید بدانید که رسیدن به ثروت دور از دسترس شما نیست. می توانید آنچه را که می خواهید به دست آورید. ثروت، شهرت، شناخت و خوشبختی می تواند از آن همه کسانی باشد که با عزمی راسخ تصمیم گرفته اند به آن دست یابند.

هنگام مطالعه کتاب به نکته دیگری توجه داشته باشید و آن اینکه ما به حقایق اشاره کرده ایم، جایی برای افسانه نیست. همۀ کسانی که از آمادگی لازم برخوردار باشند می دانند که چگونه از آن به سود خود استفاده کنند. این اشخاص از انگیزه لازم برای شروع کار خود برخوردار خواهند بود.

و سرانجام، قبل از خواندن مطالب کتاب بدانید که شروع همۀ موفقیتها و همۀ ثروتهای به دست آمده، یک ایده آل بوده است. اگر برای این رمز، آماده باشید پیشاپیش یک دوم را دارید، نیمی از راه موفقیت را پیموده اید. بنابراین نیمه دیگر را به محض آنکه بر ذهن شما برسد درک خواهید کرد.

عبور از طوفان

راهنمای کاربردی شرکت‏های نوپا در ایران آموزه‏های این کتاب کاملاً کاربردی است. کتاب با توجه کامل به محیط کسب‏وکار ایران و مشکلات خاص آن نوشته شده است. در این کتاب به حوزه‏های اصلی تأثیرگذار بر عملکرد شرکتهای نوپای ایرانی، از جمله نکات حقوقی، تأمین منابع مالی، حمایت از حقوق مالکیت فکری، حسابداری، تبدیل نمونه اولیه به محصول و... توجه شده است. جمع برگزیده‏ای از متخصصان با تجربه کشور در حوزه‏های مختلف، درگیر نگارش فصول مختلف کتاب حاضر بوده‏اند.

کارآفرینی به شیوه حسین علیزاد

سرمایه شاید مهم ترین نیاز برای شروع یک فعالیت اقتصادی باشد، اما دانش و توانایی مدیریت، دانش اقتصادی، شناخت او ضاع بازار و نیازهای آن و از همه مهم تر، باورداشتن اینکه «من می توانم، کارتازه ای را شروع کنم» عواملی است که در تولد یک کارآفرین نقش اساسی دارد.

چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم

موفقیت تصادفی  نیست. این را همه می دانیم. گاهی خود را برای موفقیت آماده کرده ایم، اما نداشتن آگاهی و بی تجربگی مان باعث ناکامی هایمان می شود. کتابی که به شما معرفی خواهیم کرد، کتابی لازم برای موفقیت است. در این کتاب می خوانیم :

بله بدون نه، فقط تسکینی موقتی است، و نه بدون بله، جنگ است. بله بدون نه احساس رضایت شخصی فرد را از خودش نابود می کند، در حالی که نه بدون بله، رابطه شخص را با دیگران نابود می سازد. ما همزمان به بله و نه نیاز داریم، بله کلمه کلیدی برای جمع است و نه، کلمه ای کلیدی برای فردیت. بله کلمه کلیدی برقراری پیوند است و نه، کلمه ای کلیدی برای محافظت. بله کلمه کلیدی برای صلح است و نه، کلمه کلیدی برای عدالت. بزرگترین هنر این است که یاد بگیریم این دو را با هم یکی کنیم. بله و نه را به عقد یکدیگر در آوریم. این راز دفاع از خود و نیازهای خود است، بدون نابود کردن توافق های با ارزش و رابطه های گرانقدر. این چیزی است که نه مثبت به دنبال آن است.

مذاکره for dummies

جعبه‌ی کمک‌های اولیه‌ی شما برای رسیدن به هر توافقی به همراه راهکارهایی برای دست یافتن به راه حل‌های برنده – برنده در هر مذاکره

مذاکره یعنی رسیدن به آنچه می‌خواهید؛ چه این هدف موفقیت در قراردادی چند میلیون دلاری، خریدن خانه و یا راضی کردن فرزند نوجوان‌تان برای انجام کاری باشد. مهارت‌های اولیه‌ی مذاکره در تمامی این موارد یکسان است. با آموزش‌های مناسب می‌توانید در این مهارت‌ها استاد شوید. هنگامی که این مهارت‌ها را کسب می‌کنید، زندگی‌تان، دگرگون می‌شود. برای این دگرگونی آماده شوید. این کتاب شما را تربیت می‌کند تا برای رسیدن به آنچه می‌خواهید، دیدگاهی تازه بیابید. استاد مذاکره، مایکل دونالدسون در این کتاب ۶ گام برای رسیدن به مذاکرات موفق را معرفی می‌کند و شما را با فنون کاربردی و آزموده شده‌ی مذاکره آشنا می‌سازد.

قیام جاوید

کتاب حاضر شامل ده فصل هست که از زندگینامه امام حسین و بدو تولد ایشان روایت شده و به قیام کربلا و حوادث بعد از این واقعه خونین یعنی انتقام مختار سقفی و درد و رنج هایی که بر اصحاب حسین بن علی گذشت ختم می‌شود. در کتاب مدام از شجاعت و از خودگذشتگی یاران وفادار امام حسین تعریف و تمجید شده و شرح جزبه جزء همراهی 72 تن و اصحاب حسین گفته شده. در فصل اول با عنوان "طلوع" بیشتر سعی مولف بر نشون دادن ارادت پیامبر اسلام بر نوه خود یعنی حسن فرزند فاطمه بوده، لذا به اعتقاد وی از این شیوه باید به حسین و اهل بیت‌ش مصونیت داده می‌شده.