رمان خارجی

رمان قلعه حیوانات

این رمان دربارهٔ گروهی از حیوانات است که انسان‌ها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند بیرون می‌کنند و خود ادارهٔ مزرعه را به دست می‌گیرند، ولی پس از مدتی این حکومت جدید به حکومتی خودکامه مشابه به قبلی تبدیل می‌شود.این رمان نمایهٔ برضد استبداد است. مزرعه حیوانات داستان انقلاب حیوانات علیه مالکین خوداست پس ازپیروزی قوانینی تهیه می‌گرددکه شامل بندهای زیر است؛

رمان خرمگس،مشهور ترین کتاب انقلابی جهان

شاید خیلی از کتاب خوانها حداقل اسم این کتاب را شنیده باشند. خرمگس بی تردید یکی از مشهور ترین رمان های سیاسی دنیاست که درباره ی زندگی یک شخصیت انقلابی و حالات و احوال درونی او نوشته شده است.

کتاب رمان بالهای شکسته - جبـران خلیل جبـران - نسخه جاوا و آندروید

کتاب رمان جبــــــران خلیل جبـــــران به نام بالهای شکــــسته

خلاصه:هجده ساله بودم که عشق چشمانم را با اشعه سحر آمیز خود باز کردوبا انگشتان آتشین خود برای نخستین بار جانم را لمس نمود وسلمی کرامه اولین زنی بود که با کارهای نیک وزیبای خود روحم را بیدار نمود وآنجا که روزها همچون رویاها سپری می شوند وشبها همچون شبهای عروسی می گذرند،پسشاپیشم به سوی بهشت عواطف علوی حرکت کرد.
سلمی کرامه ،همان کسی است که با زیبایی خود ،پرستش زیبایی را به من اموخت وبا مهربانی خویش عشق پنهان را به من یاد داد.اوکسی است که نخستین بیت از قصیده زندگی معنوی را در گوشم نواخت.

خانه ای از بلور

نوشته هاي پشت پلد کتاب و داخل آن:
و به راستي چه رازي در آن خانه بود که بسياري را به سوي خود کشيد؟
خانه اي که نگاهايي از شک و ترديد را
تا آسمان عشق کشاند...
...."خانه اي از بلور"
..................................................
هر کس با خواسته اي جداگانه پاي در آن قصر بلورين گذارد:
کارآگاهي براي يافتن يک جام...
و دختر جواني براي پيدا کردن دوست گمشده اش.
و سرنوشت هر دو آنها را در ماجرائي درگير نمود
که خواسته يا نوخواسته در راهي مشترک گام نهادند.
....................................................

رمان آس و پاس ها ( فقر و در به دری در پاریس و لندن)

رمان آس و پاس ها ( فقر و در به دری در پاریس و لندن)

نویسنده : جرج اورول

مترجم : علی پیرنیا

جرج اورول در این کتاب شرح سال های در به دری و فقر خود در پاریس و لندن را ارائه می نماید . در این سالها او در اوج فقر به سر می برده ، مدتی ظرف شو بوده ، گاهی خدمتکار ، گاهی ولگرد و ..... موضوع خیلی خاصی نداره . شرحی است بر نحوه زندگی و گذران عمر ولگردها از زبان کسی که این نوع از امرار معاش را کاملا درک نموده است .

جرج اورول در سال 1950 در سن 47 سالگی و به دلیل بيمارى سل وجراحات ناشى از جنگ درگذشت .

بیگانه ای در دهکده

ساموئل لانگهورن کلمنس، که بعدها خود را "مارک تواین" نامید و به همین نام معروف شد، در 1835 در دهکده فلوریدا در میسوری به دنیا آمد و دوران کودکی و جوانی را همانجا گذراند. مدتی ناخدای کشتیهای بخاری رودخانه میسوری بود، آنگاه چندی سربازی کرد، سپس روزنامه نویس و معلم شد و سرانجام به نوشتن پرداخت و یکی از بزرگترین نویسندگان آمریکا و بلکه جهان شد. آثار مهم او، غالبا از خاطرات روزگار جوانیش، که در سواحل رود بزرگ میسیسیپی گذشت، سرچشمه می گیرد.

شازده کوچولو - نسخه جاوا و آندروید

این داستان از معروف‌ترین داستان‌های کودکان و سومین داستان پرفروش قرن بیستم در جهان است. در این داستان اگزوپری به شیوه‌ای سورئالیستی و به بیان فلسفه خود از دوست داشتن و عشق و هستی می‌پردازد. طی این داستان اگزوپری از دیدگاه یک کودک، که از سیارکی به نام ب612 آمده، پرسشگر سوالات بسیاری را از آدم‌ها وکارهای آن‌ها مطرح می‌کند. این اثر به 150زبان مختلف ترجمه شده‌است. مجموع فروش این کتاب به زبان‌های مختلف از هشتاد میلیون نسخه گذشته‌است. این کتاب در سال 2007 به عنوان کتاب سال فرانسه برگزیده شده‌است.

رمان بابالنگ دراز

در داستان جذاب بابا لنگ دراز اثر جاودان جین وبستر، قهرمان داستان کودکی باهوش ، مهربان و دوست داشتنی به نام جودی ابوت است که به کمک فرد خیری که از او فقط سایه ای با پاهای دراز در ذهن دارد از نوانخانه پر درد و غم رها می شود و حتی به دانشکده راه می یابد. او در دانشکده دوستان خوبی مثل سالی و جولیا پیدا میکند و در آخر به هویت بابای محبوبش-بابا لنگ دراز- پی می برد...