داستان

مجموعه داستان های کوتاه و آموزنده

این کتاب شامل بیش از 50 داستان کوتاه و آموزنده می باشد به امید تلنگری یا مطالعه ایی مفید ...
امیدوارم از مطالب لذت ببرید.

داستانک ورژن 2 - نسخه جاوا و آندروید

به من گوش کن آرام رو به رویم بنشین و انگشتان دو دستت را چلیپا وار روی هم بگذار . از عمق چشمانت به من نگاه کن تا در دورترین خاطراتم برایت داستانی بخوانم داستانی شیرین با حکمت کهن (والتر دلامر ) در پی استقبال بی نظیر از کتاب همراه داستانک نسخه 1 مفتخریم توانسته ایم نسخه دوم این کتاب را با 110 داستانک جدید در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم نهایت بهره را از این کتاب برده و این نرم افزار را در اختیار دیگران نیز قرار دهید.

داستان هاي پند آموز

مجموعه 100 داستان و حكايت پند آموز تلخ و شيرين

تفاوت سیب و توت فرهنگی

دهقان و شکارچی

پیاده روی فراموش نشدنی

دختر و عروس از دید مادر

خرید روزنامه و پول خرد

....

 

ریشه معروفترین ضرب المثلهای فارسی

هیچ مثلی بدون ریشه و مأخذ نیست. مثل ها مانند ابزاری کارا وسیله رساندن حرف دل و نیات عامه بوده به طوری که با گفتن یک جمله مثلی سخن دل به مخاطب می رسیده است. با وجود این چون مثل ها بیشتر شفاهی هستند از خاطره ها رفته اند؛ اما مثل هایی که از ریشه محکمی برخوردار هستند برجا مانده اند، گرچه گاهی ساییده و کوتاه شده اند . حرف مفت می گوید کله اش بوی قرمه سبزی می دهد! کلکش را کندند گربه تنبل را موش طبابت می‌كند چهارتکبیر زدن چوب توی آستین کردن چند مرده حلاجی ؟

کتاب «قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار»

سید محمد علی جمالزاده پدر داستان نویسی ایران ، در طول عمر پربار 106 ساله خود آثار ارزشمندی را به جامعه ادبی و کتابخوان و محقق تقدیم کرد. جمالزاده بیش از نود سال از عمر خود را در خارج از کشور زندگی کرده است اما همیشه با با نامه نگاری های زیاد با ایران دراتباط بوده است. قلم این نویسنده بزرگ کاملا متفاوت و دلنشین هست ، بسیار ساده و صمیمانه ، انگار واقعا در کنارش نشستی و با زبان خود برایتان قصه می گوید. نکته جالب که در آثار این نویسنده بزرگ هست استفاده از آیات قرآن و اعتقاد مذهبی که در ایشان بوده و در خلال داستان کاملا قابل درک هست.