مجموعه داستان

حکایت های بهلول

بهلول یا ابو هیب بن عمرو صیرفی کوفی..یکی از عقلای مجانین معاصر هارون الرشید بود.سال 806 میلادی در کوفه به دنیا امد وی در کوفه نشو و نما یافت...هارون الرشید و خلفای دیگر از او موعظه می طلبیدند.وی دارای کلام شیرین است که در بیان واقعیتها و حقایق تلخ به کار گرفته و سخنانش از نوادر خوانده شده است و از شاگردان مخصوص امام صادق (ع) و از محبان اهل بیت بوده است...

برخی از داستان ها:

جمع دیوانگان

عقل

تخت پادشاهی

بهلول و الاغش

سخن گفتن با مردگان

بهلول و حقیقت

پرداخت پول بخار

جواب دندان شکن

قضاوت کن

شکم سیر

45 داستان درباره موفقیت

این برنامه شامل 45 داستان مفهومی و زیبا درباره موفقیت و رازهای زندگی خوب است که برای شما عزیزان گردآوری شده است ..
با این برنامه علاوه بر سرگرم شدن می توانید داستانک ها را برای دوستانتون در برنامه هایی مثل وایبر ، لاین ، تانگو و.... به اشتراک بگذارید تا آنها هم استفاده نمایند ..
 

داستانهای کوتاه جهان

با استفاده از این برنامه به بهترین داستان های کوتاه جهان دسترسی خواهید داشت و می توانید آن ها را در دستگاه اندرویدی خود مطالعه نمایید. هر کدام از این داستان ها پند و نکته ای برای ما و شما دارند که با خواندن آن را دریافت خواهیم کرد. این مجموعه دارای داستان های کوتاه بسیاری است که پیشنهاد می کنیم خودتان آن را تجربه کنید و لذت ببرید.

اهلی شدن

راننده اتوبوس

مهمان سرا و هتل ...

داستانهای شیرین مثنوی معنوی به نثر

در این کتاب مجموعه داستانهای مثنوی معنوی به نثر روان آورده شده است. پادشاه و كنيزك ؛ طوطي و بقال ؛ طوطي و بازرگان ؛ شير بي‌سر و دم ؛ كشتي‌راني مگس و ....

داستانهاى عارفانه جلد 2

مطالعه داستان سبب رشد و حركت انسان مى شود.
در جلد اول كتاب داستانهاى عارفانه ، داستانهاى آموزنده در قالب موضوعات مختلف گردآورى شده بود. اما در جلد دوم اين كتاب كه آن هم شامل داستانهاى آموزنده و تكان
دهنده اى از آثار علامه حسن زاده آملى است بدون فصل بندى آمده كه هر يك از اين داستاها در خو درسهاى فراوانى دارند.
اميد كه با خواندن اين داستانها تغيير و تحولى در زندگى ما ايجاد شود.

کتاب «قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار»

سید محمد علی جمالزاده پدر داستان نویسی ایران ، در طول عمر پربار 106 ساله خود آثار ارزشمندی را به جامعه ادبی و کتابخوان و محقق تقدیم کرد. جمالزاده بیش از نود سال از عمر خود را در خارج از کشور زندگی کرده است اما همیشه با با نامه نگاری های زیاد با ایران دراتباط بوده است.

قلم این نویسنده بزرگ کاملا متفاوت و دلنشین هست ، بسیار ساده و صمیمانه ، انگار واقعا در کنارش نشستی و با زبان خود برایتان قصه می گوید.

نکته جالب که در آثار این نویسنده بزرگ هست استفاده از آیات قرآن و اعتقاد مذهبی که در ایشان بوده و در خلال داستان کاملا قابل درک هست.

ریشه معروفترین ضرب المثلهای فارسی

حرف مفت می گوید
کله اش بوی قرمه سبزی می دهد!
کلکش را کندند
گربه تنبل را موش طبابت می‌كند
چهارتکبیر زدن
چوب توی آستین کردن
چند مرده حلاجی ؟
چنته اش خالی شد
کلاه گذاشتن
کلاهش پس معرکه است
چشم زخم
چشم روشنی
چاه کن ته چاه است
کار نیکو کردن از پر کردن است
کاسه گرمتر از آش
قوش کریمخانی
جیم شدن
جیک وبوکشان درست است
جورمرا بکش
قمپز در کردن
و .....