معرفی کتاب برتری خفیف نوشته‌ جف اولسون

معرفی کتاب برتری خفیف

برتری خفیف از قیاس بهره مرکب استفاده می کند تا توضیح دهد که چگونه تغییرات کوچک می تواند نتایج بزرگی را در طول زمان ایجاد کند.

به عنوان مثال، فرض کنید قرار بود مقدار کمی پول در یک حساب بانکی سرمایه‌گذاری کنید، و درصد کمی از سود مرکب به صورت روزانه، به دست می‌آورید. اگر از یک روز به روز دیگر به موجودی حساب نگاه کنید، سود ناچیز به نظر می رسد. سود ممکن است آنقدر کم باشد که از ادامه افزودن بیشتر به پس انداز خود دلسرد شوید. با این حال، اگر اثر مرکب رشد را در طول زمان در نظر بگیرید، قدرت بهره مرکب غالب می شود: با گذشت زمان، موجودی بانک شما به طور قابل توجهی رشد می کند.

نویسنده معتقد است که شما باید هر تصمیم کوچک روزانه را به عنوان یک نتیجه مثبت در آینده در نظر بگیرید که به شما یک مزیت جزئی خواهد داد – یک تصمیم کوچک شما را هر چند اندک به سمت هدفتان نزدیک می کند.

در هر زمان ممکن است آن تصمیم کوچک آنقدر بی اهمیت به نظر برسد که بتوانید به راحتی آن را کنار بگذارید. اما تصمیمات کوچک به عادت هایی تبدیل می شوند که به نوبه خود یا به موفقیت بلندمدت یا شکست طولانی مدت منجر می شوند.

به عنوان مثال، اگر در تلاش هستید تا چند کیلوگرم وزن کم کنید، یک روز از تمرین خود صرف نظر کنید، یا یک بار همبرگر را به جای سالاد انتخاب کنید، به نظر تاثیر بزرگی برای هدف کاهش وزن شما نداشته باشد. اما این تصمیمات کوچک با گذشت زمان ترکیب می شوند و شما را از دستیابی به هدف باز می دارند.

آقای اولسون سپس نشان می دهد که چگونه می توان این اصل را در تمام جنبه های زندگی از جمله سلامتی، شادی، روابط، پیشرفت شخصی، امور مالی و شغلی به کار برد.

 

خلاصه کتاب برتری خفیف را در ویدیو زیر می توانید مشاهده کنید:

 

برتری خفیف چیست؟
هر بار که تصمیمی می گیرید یا اقدامی بزرگ یا کوچک انجام می دهید، این نیروی نامرئی را فعال می کنید که سرنوشت شما را تعیین می کند.

اگر تمرین‌های ساده‌ای را تمرین کنید که هر روز برای بهتر شدن شما طراحی شده‌اند، در نهایت به نتایج مثبت زندگی تبدیل می‌شوند. اگر به اندازه کافی غذای کم چرب بخورید وزن کم خواهید کرد. پول خود را عاقلانه سرمایه گذاری کنید، در نهایت ثروتمند خواهید شد. شما ایده را دریافت می کنید.

با این حال، روش برتری خفیف می تواند یک شمشیر دولبه باشد.

اما اگر به طور مداوم در کارهای روزمره خود مرتکب اشتباهات ساده شوید و آنها را بررسی نکنید، آنها به فاجعه و بدبختی زندگی تبدیل خواهند شد.

شما بیش از حد سیگار می کشید، در نهایت بیمار می شوید. تمام پول خود را خرج کنید، در نهایت ورشکست خواهید شد. از شریک زندگی خود غافل شوید، از هم جدا خواهید شد. آخ.

اولسن معتقد است که اگر به موفق‌ترین افراد جهان از نظر سلامتی، ثروت، شادی و رضایت نگاه کنید، خواهید دید که موفقیت آنها برگرفته از رشته‌های ساده و به ظاهر ساده روزانه است که برای مدت طولانی در حال اجرا بوده‌اند.

 که این افراد تنها 5 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند.

95 درصد به جهت دیگری می روند زیرا نمی دانند چگونه کار کند.

چرا اکثر رژیم ها شکست می خورند

اولسون معتقد است که دلیل اینکه بسیاری از رژیم‌های غذایی کنار گذاشته می‌شوند، کسب‌وکارها شکست می‌خورند، روابط به تدریج فرسوده می‌شوند این است که این اقدامات اشتباه نیستند، بلکه این باور دیوانه‌کننده «هالیوودی» به نتایج فوری/عمل عظیم است که مانع از ورود «برتری خفیف» می‌شود. .

ما در دنیایی سریع زندگی می کنیم و اکنون سرعتی را که در آن می توانیم نتایج خوبی به دست آوریم، مسلم می دانیم.

ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که به موفقیت آنی اعتقاد دارد – نمایش‌های واقعی در تلویزیون که افراد عادی را جذب می کند و در عرض چند هفته آنها را ثروتمند و مشهور می کند.

به جای رفتن به کتابخانه برای اطلاع از چیزها، ما تمام دانش جهان را از طریق تلفن های هوشمند خود در اختیار داریم. ما دیگر دانش عمیق نداریم، بلکه دانش گسترده ای داریم که به ما در برنده شدن در مسابقه مضحک تلویزیون کمک می کند.

ما راه های ارتباطی تقریباً فوری داریم که در آن می‌توانیم با کسی در آن سوی کره زمین بدون تأخیر گفتگوی ویدیویی داشته باشیم، بنابراین جای تعجب نیست که دانش‌آموزان ما اکنون فکر می‌کنند که دریافت هر چیزی که ارزش داشتن را دارد نیز باید فوری باشد!

به طور کلی مشکل انسان ها این است که ما آنقدر روی دیدن نتایج عظیم متمرکز شده ایم که احساس می کنیم اقدامات کوچک ما کاملاً بی اهمیت هستند.

اما وقتی به عادت‌های خود در طول هفته‌ها، ماه‌ها، سال‌ها و دهه‌ها نگاه می‌کنیم، تنها در این صورت است که می‌توانیم ببینیم عادت‌ها و تصمیم‌هایمان ما را به کجا می‌برند.

در فرهنگ مبتنی بر داده‌محور وسواس ارزیابی ما، رسیدن به نتایج فوری بسیار آسان است. ما می خواهیم دانش آموزان ما دانش آموزان سطح A* در دو ارائه پاورپوینت باشند. ما می‌خواهیم بچه‌هایمان که بدترین رفتار را دارند با کلیک انگشتانمان به حرف‌هایمان گوش دهند.

اما زندگی اینطوری کار نمی کند. چیزهای بزرگ زمان می برد. خودشه.
 چیزی به نام درخت سیب فوری وجود ندارد. شما باید دانه ها را بکارید، زمین را آبیاری کنید، نهال ها را پرورش دهید و سپس می توانید سیب ها را تهیه کنید.

پیام “برتری خفیف” بسیار ساده است: گام‌های کوچک، قابل اندازه‌گیری اما منسجم به نتایج بزرگی منجر می‌شود و این چیزی است که باید به همه دانش‌آموزانی که آموزش می‌دهید تعمق دهید.

بترتی خفیف در عمل

در یکی از برنامه های پشتیبان برنامه درسی، یک بار دانش آموز سال یازدهم را همیاری می کردم که برای خواندن کتاب مشکل داشت، زیرا احساس می کرد وقت ندارد چیزی بخواند.

پسر فقیر با زبان انگلیسی خود مبارزه می کرد و معتقد بود که مقدر شده بود که در تابستان سال آینده در امتحان شرکت کند. وقتی او به دنبال مشاوره نزد من آمد، به او گفتم که ساده ترین راه برای بهبود زبان انگلیسی، خواندن کتاب های بیشتر است.

او به من گفت که وقتش را ندارد و بعد من برتری خفیف را برایش توضیح دادم.

من او را به چالش کشیدم و گفتم که اگر او فقط پانزده دقیقه در روز بخواند – یعنی چقدر طول می کشد تا اتوبوس به خانه برسد، در عرض یک سال، می تواند ده رمان بخواند.

او حرف من را باور نکرد، بنابراین من با ریاضیات این مفهموم را برایش باز کردم:

فرض کنید همه تعطیلات مهم مانند عید نورز، عیدهای مذهبی و تعطیلات دیگر را برداریم و از یک سال 365 روزه، او فقط 340 روز مطالعه می کند.

همچنین، فرض کنید رمان متوسط ​​حدود 400 صفحه است و 300 کلمه در صفحه دارد. یک فرد بزرگسال به طور متوسط ​​حدود 300 تا 350 کلمه در دقیقه می خواند، اما چون خواننده مطمئنی نبود، گفتیم که می تواند 250 کلمه در دقیقه بخواند.

در اینجا نحوه بدست آوردن نتایج آمده است:

  • 400 صفحه x 300 کلمه = 120000 کلمه در کل کتاب.

  • 120000 کلمه در کل کتاب / 250 کلمه که در دقیقه می خواند = 480 دقیقه برای خواندن کل مطلب

  • 480 دقیقه برای خواندن کل کتاب / 60 دقیقه = 8 ساعت برای خواندن یک رمان متوسط

  • 15 دقیقه در روز x 340 روز = 5100 دقیقه مطالعه در کل سال بدون احتساب تعطیلات

  • 5100 دقیقه/60 دقیقه = 85 ساعت مطالعه در سال

  • بنابراین 85 ساعت مطالعه در سال / 8 ساعت طول می کشد تا یک رمان متوسط ​​بخوانیم = 10.5 رمان در سال (که من به دلیل روزهای بیماری و غیره آن را به پایین رند کردم).

آن عادت کوچک به خواندن در راه بازگشت از مدرسه می تواند نتیجه بزرگی را برای او ایجاد کند که در امتحان انگلیسی خود موفق شود.

 به دانش آموزان خود بگویید که هر تصمیمی که می گیرند مهم است و روزی نتیجه خواهد داد. اگر با کار خاصی مشکل دارند، از آنها بخواهید آن را به قطعات کوچک و قابل انجام تقسیم کنند.
 آهسته جلو رفتن خیلی بهتر است که ثابت بمانید. برتری خفیف می تواند به شما کمک کند دیدگاه خود را حفظ کنید – ممکن است در لحظه سخت باشد، اما با زمان و حوصله کافی، به نتایج خواهید رسید.

نتیجه

این کتاب به همان اندازه که به شما فلسفه اثر مرکب را می دهد، مراحل عمل را نیز به شما یاد می دهد. چیزی که این کتاب را بسیار عالی می کند سادگی آن است – چندین لحظه “آها” در متن وجود دارد که زندگی من را تغییر داد. به Slight Edge کمک شد تا یک کتاب 68000 کلمه ای بنویسد – که 3.5 برابر بیشتر از پایان نامه دانشگاه من است!

برتری خفیف چیزی است که به من امکان می دهد این وبلاگ را هر هفته و هر هفته بنویسم.

اکنون Slight Edge می تواند به شما کمک کند.

اگرچه من آن را با تدریس تطبیق داده ام، “برتری خفیف” می تواند با هر زمینه ای در زندگی شما سازگار شود، خواه سلامتی، مالی یا شغلی شما باشد.

این حتی شاید برای دانش آموزان ما حیاتی تر باشد.

ما بیش از هر زمان دیگری باید به فرزندان خود بیش از جبر و هنر بیاموزیم. ما باید به آنها یاد بدهیم که چگونه مهارت‌ها را سریع کسب کنند، تفکر انتقادی داشته باشند و چگونه قاطعیت و قاطعیت داشته باشند.

برتری خفیف ابزاری ارزشمند در جعبه ابزار شما خواهد بود و من از صمیم قلب توصیه می کنم که این کتاب را بخرید و به آن مکانی مقدس در قفسه کتاب خود بدهید.

این یک توصیه از طرف من است.

 

فقط انجامش بده

برای رای دادن کلیک کنید
[مجموع: 1 میانگین: 5]

مقالات مرتبط

دن براون

دن براون متولد ۲۲ ژوئن ۱۹۶۴ نویسنده آمریکایی کتاب‌های ژانر پرهیجان است که برای کتاب جنجالی و پرفروش خود «رمز داوینچی» در سال ۲۰۰۳ میلادی…

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *